PORADNIK: Jak zdobyć nowych klientów biura rachunkowego?

Udostępnij:
0
(0)

Jak pozyskać nowych klientów do biura rachunkowego? W niniejszym poradniku zaprezentujemy kilka nieoczywistych pomysłów, mocno związanych z potencjałem Internetu i nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Zapraszamy do lektury!

Każdego miesiąca przybywa w Polsce biur rachunkowych, ale równocześnie otwiera się też coraz więcej nowych firm. To właśnie one powinny być odbiorcami działań promocyjnych prowadzonych przez księgowych. Co zrobić, by dotrzeć do młodych przedsiębiorców, przedstawicieli pokolenia Y? Postaw na Internet i nowe technologie!

Biuro w sieci

W dzisiejszych czasach żadne biuro rachunkowe nie może zapominać o obecności w Internecie. To właśnie w sieci wszyscy rozpoczynamy poszukiwania towarów i usług – tak jest najszybciej i najłatwiej. Z tego powodu każde biuro rachunkowe powinno zainwestować w przejrzystą, nowoczesną stronę internetową. Witryna musi być także responsywna, czyli powinna wyświetlać się prawidłowo na urządzeniach o różnych przekątnych ekranu – od laptopów, przez tablety, na smartfonach kończąc. Strona musi zawierać przede wszystkim aktualne dane kontaktowe, godziny otwarcia, wskazówki dojazdu i opis zakresu usług. Można pokusić się także o zaprezentowanie sylwetek pracowników i opisanie ich kompetencji. W zbudowaniu wiarygodnego wizerunku pomoże opis historii firmy i informacje o posiadanych certyfikatach. Warto także poprosić dotychczasowych klientów o referencje lub chociaż zgodę na umieszczenie ich logotypów w dziale „Nasi klienci”.

SEO-pozycja

Gdy biuro posiada już swoją stronę WWW, można pójść o krok dalej. W zdobyciu potencjalnych klientów pomoże reklama w wyszukiwarkach internetowych. Wystarczy kilka kliknięć, by sprawdzić, jak intensywnie reklamują się w Google konkurencyjne podmioty z branży finansowo-księgowej. Wpisanie hasła takiego jak „biuro rachunkowe Warszawa” pokazuje nam w pierwszej kolejności reklamy, a dalej najlepiej wypozycjonowane firmy. Nie dzieje się to samoistnie – po pomoc w pozycjonowaniu należy się udać do agencji SEO, która zatrudnia specjalistów posiadających wiedzę o tym, jak zaistnieć na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google.

Jak się skutecznie reklamować, mając ograniczony budżet?
Są na to sposoby!

Agencje mogą nam też doradzić w wykupieniu skutecznych reklam – nie jest to bowiem takie proste. Możliwości targetowania linków sponsorowanych i bannerów są dziś naprawdę zaawansowane i niezwykle precyzyjne. Dzięki odpowiednim ustawieniom reklama może wyświetlić się osobom zamieszkałym np. w danej dzielnicy, które wpisały w wyszukiwarkę tak ogólne hasło jak „dobra księgowa”.

Włączaj się w dyskusje

Bardzo ciekawym sposobem na dotarcie do klientów w Internecie jest tzw. social media listening, czyli wyszukiwanie dyskusji, w których pojawia się określona fraza, dajmy na to „szukam sprawdzonej księgowej”. Jak do nich dotrzeć? Można w tym celu wykorzystać narzędzia do monitoringu Internetu (np. Brand24, SentiOne lub Monitori), które pozwalają na włączanie się w dyskusje na forach i w mediach społecznościowych. Tę formę zdobywania klientów wykorzystują obecnie najbardziej liczące się marki i zdecydowanie warto się taką możliwością zainteresować. Każda z wyżej wymienionych platform do monitoringu daje możliwość utworzenia konta testowego i wypróbowania skuteczności usługi.

Wyróżnij się

Warto też dać swoim klientom coś więcej, niż oferuje konkurencja – młodzi, nowocześni przedsiębiorcy z pewnością docenią biuro idące z duchem czasu i posiadające nowoczesne oprogramowanie finansowo-księgowe, takie jak SaldeoSMART, które umożliwia w pełni zdalną współpracę z księgową. Pokaż klientom, w jaki sposób, dzięki współpracy z Twoim biurem, będą mogli zaoszczędzić czas. Wybaw klienta od obowiązku drukowania i przywożenia wszystkich faktur, udostępniając mu Panel Komunikacja z Klientem. Nie zachowuj wszystkich funkcjonalności SaldeoSMART dla siebie! Klienci, którym dasz dostęp do elektronicznego archiwum dokumentów, z pewnością ucieszą się z tego, że dbasz o ich czas, bezpieczeństwo i wygodę.

Poznaj korzyści elektronicznego archiwum dokumentów SaldeoSMART w ofercie biura rachunkowego

To tylko kilka przykładów udogodnień, jakie możesz sprezentować swoim klientom, przy okazji usprawniając własną pracę. Biuro o ciekawej, wychodzącej naprzeciw potrzebom klientów ofercie, które wzmocni swój nowoczesny wizerunek odpowiednimi formami promocji, z pewnością wyróżni się na tle konkurencji z branży.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Zawód: księgowy. Czy warto postawić na karierę w rachunkowości?
Następny
SaldeoSMART jednym z wystawców ELO ECM Kongres

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *