Program do fakturowania

Biuro rachunkowe z programem do faktur – dlaczego warto?

Udostępnij:
0
(0)

Po co sobie utrudnić, skoro można ułatwić? Dlaczego wybierając biuro rachunkowe, warto zwrócić uwagę na takie, które w ramach usługi oferuje również dostęp do programu do fakturowania?

Po co marnować czas na szukanie odpowiedniego programu do fakturowania?

Przy zakładaniu działalności gospodarczej spraw do załatwienia jest sporo. A najważniejsze jest przecież to, by zadbać o rozwój biznesu. Konieczność szukania odpowiedniego programu do fakturowania to zbędne obciążenie, bo bez doświadczenia i odpowiedniej wiedzy trzeba wybrać coś, z czego będzie się później stale korzystać przy prowadzeniu biznesu.

A różnice między programami potrafią być spore. Nie każdy program pozwala na zmianę języka, dopisanie kilku użytkowników czy umieszczenie własnego logo na fakturze. Nie zawsze też program do wystawiania faktur będzie miał możliwość utworzenia bazy kontrahentów i zapisania listy klientów czy kontroli płatności wystawianych faktur. Bardzo ważne przy wyborze odpowiedniego programu do fakturowania jest również to, by umożliwiał on generowanie JPK_FA oraz prostych zestawień, np. w Excel, które pozwolą ci mieć kontrolę nad finansami firmy.

Czy jesteś pewien, że wiesz, na jakie funkcjonalności systemu zwrócić uwagę? Otóż to! A księgowi korzystają z takich programów na bieżąco i wiedzą, które z nich są odpowiednie dla twojego biznesu. Dbają o twój komfort, więc dostarczają ci najlepszych rozwiązań.

Po co się denerwować, ucząc się obsługi programu do wystawiania faktur?

Każdy system do fakturowania jest nieco inny. Niektóre są bardzo dobre przygotowane, a korzystanie z nich jest intuicyjne. Inne, to prawdziwa droga przez mękę. Plusem wyboru biura rachunkowego, które daje dostęp do programu do fakturowania jest to, że nie musisz sam rozgryzać nowego dla ciebie programu. Księgowy w kilka minut nauczy cię szybkiej obsługi. A jeśli w trakcie użytkowania napotkasz jakiś problem, nie musisz dzwonić na żadne infolinie, tylko do księgowego. Przecież on zna program do faktur, z którego sam na co dzień korzysta, jak własną kieszeń.

Po co pamiętać o czymś, co można zautomatyzować?

Jeśli korzystasz z zewnętrznego programu do faktur, każdego miesiąca musisz faktury wydrukować (bądź zapisać jako pdf) i wysłać do swojego biura rachunkowego. Czasem się o tym zapomni, czasem coś nam umknie, nierzadko faktury dostarczamy na ostatnią chwilę.

Jeśli jednak wystawiasz faktury przez program udostępniany przez biuro rachunkowe, to twoja księgowa ma wszystkie twoje faktury od razu w systemie. Na bieżąco księgowane i zapisywane.

Po co płacić dwa razy, skoro można raz?

Jeśli Twoje biuro rachunkowe nie udostępnia programu do wystawiania faktur, to musisz taką usługę wykupić. Jasne, nie są to duże pieniądze. Koszt systemu do fakturowania to wydatek od 0 do ok. 50 zł miesięcznie (najczęściej w zależności od ilości generowanych faktur). Zazwyczaj tańsze wersje są ograniczone (ilością użytkowników, szablonów, wersjami językowymi).

Po co jednak płacić dwie faktury, skoro można jedną? Biura rachunkowe, które oferują dostęp do programu do fakturowania dla swoich klientów, wliczają to w ogólną cenę usługi. W praktyce koszt programu + obsługi księgowej może być o tych kilka złotych wyższy, niż jeśli wybierzesz biuro rachunkowe udostępniające program do fakturowania.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Exit tax coraz bliżej – co trzeba o nim wiedzieć?
Następny
JPK_VDEK – sprawdź, czy wiesz wszystko o nowej ustawie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *