aplikacja mobilna SaldeoSMART

Aplikacja mobilna ułatwiająca pracę w księgowości? Tak, to możliwe!

Udostępnij:
0
(0)

Cyfryzacja, automatyzacja i nowe technologie szturmem podbijają kolejne gałęzie biznesu. Bez wykorzystania nowoczesnych technologii coraz trudniej wyobrazić sobie prowadzenie firmy. Klienci liczą na szybką, wygodną i niezawodną obsługę.

Przed takim wyzwaniem stają też biura rachunkowe i księgowi pracujący w konkretnym przedsiębiorstwie.

Odpowiedzią jest automatyzacja pracy i automatyzacja procesów księgowych. Spójrzmy jak nowoczesne rozwiązania służą biurom rachunkowym oraz księgowym.

Na czym polega automatyzacja księgowości?

Czym jest automatyzacja księgowości w biurach rachunkowych? To uzupełnienie pracy księgowych przez programy komputerowe. Proces automatyzacji oznacza, że pracownicy są wyręczani z wykonywania najbardziej powtarzalnych zadań.

Efekt automatyzacji księgowości? Sprawne działanie biura rachunkowego, a tym samym rosnąca rzesza zadowolonych klientów, pozyskiwanie nowych klientów i większe szanse rozwoju biznesu.

W praktyce automatyzacja procesów księgowych oznacza:

 • automatyzację wystawiania faktury,
 • automatyzację procesu rozpoznawania faktur,
 • wykorzystywanie danych księgowych,
 • usprawnienie funkcjonowania poszczególnych elementów systemu księgowego,
 • cyfrowy obieg dokumentów, który ogranicza ryzyko zniszczenia lub zagubienia np. faktury.

Czy automatyzacja pracy biur rachunkowych to opłacalne rozwiązanie? 

Perspektywiczne myślenie – wychodzące poza tu i teraz – nie pozostawia wątpliwości. Nowe technologie w biurze rachunkowym i automatyzacja procesów księgowych to konieczność. 

Symbolem nowej, cyfrowej rzeczywistości, jest wprowadzenie faktur ustrukturyzowanych czyli Krajowego Systemu e-Faktur. W 2022 roku ten rodzaj dokumentowania transakcji jest dobrowolny, ale w 2023 roku stanie się obowiązkowy. Zmienia się system fakturowania, a w parze z nim idzie automatyzacja procesów księgowych. 

Automatyzacja procesów księgowych – wady i zalety 

Jakie korzyści płyną z automatyzacji księgowości? Na liście plusów automatyzacji procesów księgowych znajdziemy:

 • ograniczenie kosztów prowadzenia biura rachunkowego (mniej wydatków na akcesoria biurowe),
 • sprawniejsze działanie (np. natychmiastowy dostęp do ksiąg rachunkowych i innych niezbędnych danych, możliwość przesyłania elektronicznych dokumentów, szybsze podejmowanie decyzji),
 • odciążone osoby pracujące w księgowości (księgowi mogą zająć się wymagającymi zadaniami i klientami),
 • monitoring pracy pracowników biura rachunkowego – księgowi dostają zadania i są z nich rozliczani,
 • możliwość pracy z różnych miejsc, o każdej porze nocy i dnia,
 • dane klientów są bezpieczne – księgowi używający aplikacji przechowują je na bezpiecznych serwerach.

Automatyzacja księgowości to oszczędność czasu i pieniędzy oraz większa wydajność. Dzięki automatyzacji pracownikom i księgowym łatwiej wykonać zlecone zadania, wprowadzić dane, księgować, a tym samym zaspokajać potrzeby klientów i właścicieli przedsiębiorstw.

Czy są wady takiego rozwiązania? Jest ich niewiele, możemy tutaj wymienić koszt zakupu oprogramowania. Księgowi muszą mieć też podstawowe umiejętności cyfrowe, choć dobre programy i aplikacje są bardzo proste w obsłudze.

Telefon w pracy księgowego

Smartfon staje się jednym z podstawowych narzędzie pracy biur rachunkowych. Urządzenie, które jeszcze niedawno kojarzyło się raczej z kanałem komunikacji (rozmowy, maile), teraz staje się bezcenne dla księgowych i odgrywa coraz większą rolę w ich pracy.

To przejaw jednego z najbardziej wyraźnych trendów w rozwoju nowych technologii czyli coraz większej roli aplikacji mobilnych. Dobrym przykładem jest rosnąca popularność aplikacji bankowych dla klientów indywidualnych. Jesienią 2021 roku korzystało z nich ponad 16,5 mln osób czyli o 3 mln osób więcej niż rok wcześniej (raport PRNews).

Ten trend nie omija biur rachunkowych. Dostęp mobilny do programów dla księgowych – świetnym przykładem automatyzacji jest SaldeoSMART – znakomicie usprawnia procesy księgowe i czynności wykonywane przez księgowego.

Aplikacja mobilna SaldeoSMART – pracuj skąd chcesz i kiedy chcesz 

Program SaldeoSMART wspiera pracę księgowości i firm, korzysta z niego ponad 150 000 podmiotów w całej Polsce. To oznacza przetwarzanie 2,5 mln stron dokumentów oraz wystawianie 120 tys. faktur sprzedażowych miesięcznie. To ułatwiający pracę program przygotowany przez praktyków dla praktyków.

Do systemu SaldeoSMART możesz mieć dostęp przez smartfona.

Z aplikacji skorzystają użytkownicy posiadający wybrany dowolny pakiet SaldeoSMART. To księgowość w kieszeni, która uprości czynności związane z codziennym prowadzeniem finansowej dokumentacji działalności firmy.

W biurze rachunkowym aplikacja posłuży do m.in.:

 • wyszukiwania i wystawiania faktur (sprzedażowych, VAT Marża, dla nievatowców) wraz z opisem,
 • szybkiego przesyłania faktur do odczytu – po wprowadzaniu do systemu będą widoczne dla księgowości i upoważnionych pracowników,
 • dodawania dokumentów (ich skanowania przy użyciu wybranego programu, zapisania w formacie PDF i przesłania do systemu SaldeoSMART),
 • weryfikacji i kontroli płatności,
 • edycji załączników i powiązanych dokumentów,
 • zdalnego zatwierdzania dokumentów i przekazania dalej w ramach firmowego obiegu dokumentacji,
 • prowadzenia i organizowania elektronicznego archiwum faktur,
 • wyszukiwania faktur – po np. nazwie kontrahenta, dacie wystawienia, słowie użytym w jego treści,
 • przygotowania zadań dla pracowników biura i monitorowania realizacji procesów,
 • podglądu rozliczeń księgowych (podatki/ZUS),
 • kontroli płatności,
 • dostępu do wyników finansowych firmy.

Aplikację SaldeoSMART można pobrać na urządzenia działające pod systemami operacyjnymi Android (w sklepie Google Play) oraz iOS (w sklepie AppStore). Jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Nie wymaga od pracownika specjalizacji ani nadzwyczajnych kompetencji cyfrowych – jej użycie nie nastręcza trudności. Efekt? Natychmiastowy korzystny wpływ na realizację zadań księgowego firmy lub zleconych przez klientów biura księgowego.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Specjalistka ds. Marketingu Internetowego, od lat związana z branżą IT i oprogramowaniem biznesowym. Zafascynowana ludźmi, którzy stoją za technologiami. W SaldeoSMART odpowiada m.in. za content marketingi i SEO, konferencje oraz rozwój współpracy z siecią partnerską. Słucha użytkowników i rynku, buduje relacje. Prywatnie wielka fanka muzyki na żywo i orkiestr dętych.
Poprzedni
Aktualizacja 2.71. Sprawdź nowości
Następny
Co zrobić, gdy firma nie płaci? Poradnik

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *