5 powodów, dla których kochamy księgowych

Udostępnij:
0
(0)

9 czerwca obchodzimy Dzień Księgowego. Czy wysłaliście już kwiaty i czekoladki do swojego Biura Rachunkowego? Jest przynajmniej 5 powodów, dla których warto to zrobić! Poznaj 5 (subiektywnych) powodów, dla których kochamy księgowych!

dzień księgowego z SaldeoSMART 9 czerwca to Dzień Księgowego – dowiedz się więcej o tym dniu

Dzięki księgowym działasz szybciej i sprawniej

Biura Rachunkowe pomagają klientom już od samego początku prowadzenia działalności. Dzięki wsparciu Księgowego jeszcze na etapie zakładania firmy, będziesz mógł uniknąć wielu błędów. Zamiast spędzać czas nad przepisami, będziesz mógł zająć się rozwojem swojej działalności. Szybciej ją wypromujesz, szybciej osiągniesz zyski. Z zaufanym księgowym łatwiej i szybciej przebrniesz przez przepisy i rozwiniesz własną firmę.

Dzięki księgowym masz czas

Według Gazety Prawnej (artykuł ze stycznia), w 2018 roku w życie wejdzie 35 dużych zmian w zakresie podatków. Według analiz firmy doradczej Grand Thorton[i], w 2016 roku powstało 2306 nowych ustaw i rozporządzeń. Połowa z nich dotyczy prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca, by się z nimi zapoznać, musiałby poświęcać na ich czytanie ponad 2 godziny dziennie. Jak mówią eksperci z Grand Thorton, „Na ponad 14 tys. stron nowych przepisów dla firm prawie 1,8 tys. reguluje bezpośrednio kwestie podatkowe. To jedna trzecia całego polskiego prawodawstwa podatkowego.”

Biura Rachunkowe muszą być na bieżąco z przepisami. Księgowe szkolą się i zapoznają z przepisami oraz ich interpretacjami, by móc pomóc klientom. Czy ty masz czas na to, by samodzielnie zapoznawać się wszystkimi nowymi zasadami?

Dzięki księgowym nie boli cię głowa

Czytać przepisy to jedno, a rozumieć je, to drugie. Według badań TNS OBOP[ii], ponad połowa polskich przedsiębiorców uważa, że prowadzenie biznesu w Polsce jest bardzo mocno utrudnione. Aż 72 proc. wskazuje na zagmatwane przepisy, a 55 proc. współpracę z urzędami i instytucjami. Z kolei wg. badania Maison&Partners na zlecenie ZPP, 72 proc. przedsiębiorców twierdzi, że to niestabilność prawa jest największą trudnością w prowadzeniu biznesu. 66 proc. Przedsiębiorców ma też problem z nadmiernymi obowiązkami związanymi z biurokracją.

Trudno się dziwić problemom przedsiębiorców, bo zestawień i raportów muszą przygotowywać sporo. Jeśli jednak korzystasz z usług księgowych poprzez w Biuro Rachunkowe, to nie musisz się tym martwić. Zwłaszcza, jeśli z Biurem można współpracować online.

Dzięki księgowym płacisz niższe podatki

Na KIP (Krajowa Informacja Podatkowa) można samemu zadzwonić, ale księgowa z Biura Rachunkowego, dzięki swojemu doświadczeniu i pracy z wieloma klientami wie, co nie zostanie zakwestionowane przez US i jest w stanie znacznie efektywniej doradzać w zakresie kosztów firmowych. Dzięki współpracy z Biurem Rachunkowym możesz sporo zaoszczędzić.

Dzięki księgowym masz święty spokój

A ten, jak wiadomo, jest bezcenny. I to właśnie za to, że dzięki współpracy z Biurem Rachunkowym, jako przedsiębiorcy mamy nieco więcej spokoju, kochamy naszych Księgowych!

zawód księgowy Zawód: księgowy – czy warto postawić na karierę w rachunkowości?


[i] http://wyborcza.pl/7,155287,21404778,produkcja-prawa-bije-kolejny-rekord-w-2016-r-powstalo-2306.html

[ii] http://www.biznes-firma.pl/polskie-przepisy-prawne-utrudniaja-prowadzenie-dzialalnosci-gospodarczej/17744

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
E-zwolnienia lekarskie wejdą w życie od grudnia 2018 – czy na pewno wiesz o nich wszystko?
Następny
Niewypłacalny klient – jak go uniknąć?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *