4 postanowienia noworoczne księgowego

Udostępnij:
0
(0)

Nowy rok to czas, kiedy – po podsumowaniu mijającego roku – chętnie podejmujemy nowe wyzwania. Jakie postanowienia noworoczne może rozważyć księgowy, które pomogą mu nie tylko efektywniej pracować, ale również prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie?

Czego w nowym roku mogą sobie życzyć księgowi? Bez wątpienia każdy nas ma swoje indywidualne cele, do których dąży. My podpowiadamy kilka inspiracji i mamy nadzieję, że takie noworoczne postanowienia będą dla księgowych punktem wyjścia do dalszego rozwoju.

1. Zredukuję poziom stresu

Zdrowie to podstawa! Według wielu światowych badań praca w księgowości – choć przez wielu postrzegana jako powtarzalna i monotonna – jest jedną z bardziej stresujących! Zgodnie z analizą Chartered Accountants’ Benevolent Association z 2010 roku aż 8 na 10 księgowych cierpi na problemy zdrowotne związane ze stresem. Portal CareerBuilder wskazał księgowość jako jeden z pięciu najbardziej stresujących zawodów. Do największych problemów w pracy księgowego, które mają wpływ na wysoki poziom stresu, należą: odpowiedzialność za finanse, długie godziny pracy, konieczność pilnowania terminów, znikające dokumenty, nadmiar kofeiny i nieefektywne zarządzanie czasem pracy.

Jak zredukować poziom stresu? Poza próbą zmniejszenia liczby filiżanek wypijanych kaw, warto nauczyć się dobrze spać i efektywnie wypoczywać. A na urlopie wyłączać służbowy telefon komórkowy! To ostatnie nie jest proste, i na pewno łatwiej to zrobić tym księgowym, którzy po pierwsze mają wsparcie w swoim zespole, a po drugie mogą udostępnić klientom archiwum online. Dzięki temu nie muszą oni dzwonić do księgowego za każdym razem, kiedy potrzebują jakiegoś dokumentu.

2. Zadbam o swoje zdrowie

Stres to nie jedyne ryzyko zdrowotne w pracy księgowego. Długie godziny spędzone przed monitorem komputera mogą powodować problemy z kręgosłupem i zaburzenia funkcji wzroku. Dlatego księgowy musi zadbać o odpowiednią ergonomię miejsca pracy oraz wygodne krzesło! Dobrze robi też kilkukrotny odpoczynek od monitora w ciągu dnia oraz aktywność fizyczna. Warto pamiętać, że w dbaniu o zdrowie może pomóc również odpowiedni zestaw narzędzi ułatwiających pracę.

Przykładowo, funkcjonalność SaldeoSMART pozwalająca na weryfikację wprowadzonej do systemu faktury poprzez jej podgląd na monitorze (bez konieczności sięgania do papierowego wydruku) to znacznie szybsze procesowanie dokumentów i krótszy czas spędzony przy monitorze! Warto rozważyć również wyposażenie stanowiska pracy w dwa monitory – praca nie tylko jest szybsza, ale również łatwiejsza. Pozwala na płynne przenoszenie informacji między różnymi aplikacjami oraz ulepszenie komunikacji.

3. Ułatwię sobie pracę

Klient, który przesyła dokumenty w ostatniej chwili i zachowuje się tak, jakby był jedynym i najbardziej priorytetowym klientem? Zna to każdy księgowy! Klientów nie zmienimy, ale możemy zmienić sposób komunikowania się z nimi, tak by dokumenty przesyłane były na bieżąco. Ułatwia to udostępnienie klientowi modułu do wystawiania faktur i umożliwienie przesyłania skanów dokumentów. Księgowy pracę ma łatwiejszą, a klient jest zadowolony ze współpracy. Dodatkowo, dostęp do elektronicznego archiwum ze skanami to większy komfort pracy i szybsze odszukiwanie dokumentów, gdy są potrzebne.

4. Ułatwię pracę moim klientom

Zadowolony klient to sympatyczny klient. Dbając o to, by był on zadowolony ze współpracy z biurem rachunkowym, księgowy nie tylko odczuwa mniejszy stres, ale również ma większą satysfakcję z pracy! Dlatego ważnym postanowieniem noworocznym powinno być nie tylko to, by poszerzać wiedzę i móc na bieżąco doradzać klientom, ale również wdrażać w codzienną pracę narzędzia, które pomagają nie tylko księgowemu, ale również klientowi biura – takie jak SaldeoSMART.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
E-paragony – zalety i wady
Następny
TOP 10 wpisów z 2019 roku na Blogu SaldeoSMART

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *