3 powody, dla których warto korzystać z nowoczesnych biur księgowych

Udostępnij:
0
(0)

Czym charakteryzuje się nowoczesne biuro księgowe? To nie tylko biuro zatrudniające specjalistów, którzy są na bieżąco z przepisami i nowelizacjami, ale też firma, której sposób funkcjonowania jest dla klienta przyjazny i ułatwia mu prowadzenie biznesu. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z nowoczesnych biur księgowych.

Nowoczesne biuro rachunkowe pozwala na dostarczanie dokumentów elektronicznie (bez konieczności osobistego ich przekazywania w wersji analogowej), prowadzi archiwum online, dba o bezpieczeństwo danych i umożliwia dostęp do informacji z każdego miejsca i o każdym czasie. Dlaczego warto zwrócić uwagę na to, czy biuro księgowe, z którego usług chcemy skorzystać, jest nowoczesne? Istnieją ku temu przynajmniej 3 przesłanki.

Szybkość i łatwość dostępu do dokumentów

Czasy, kiedy trzeba było osobiście dostarczać dokumenty do biura księgowego i z kilkudniowym wyprzedzeniem prosić je o dostęp do określonych materiałów, na szczęście dawno już minęły. Wprawdzie nadal wiele biur rachunkowych korzysta z tradycyjnego dostępu do dokumentów papierowych i oczekuje od klientów dostarczania ich osobiście lub kurierem, jednak coraz więcej księgowych oferuje klientom nowoczesne rozwiązania polegające na możliwości przesyłania elektronicznych wersji dokumentów.

Biuro księgowe, wyposażone w oprogramowanie umożliwiające ich elektroniczną archiwizację. nie potrzebuje dostępu do papierowej wersji dokumentu. Wystarczą mu skany bądź zdjęcia faktury czy innego dokumentu księgowego. Możliwość elektronicznego obiegu dokumentów i archiwizacji faktur to również szybsze procesowanie dokumentów, a dla klienta dostęp do nich z każdego miejsca i o każdej porze – bez konieczności nawiązywania kontaktu bezpośredniego z biurem rachunkowym (czyli np. zdalny dostęp do elektronicznego archiwum).

Elektroniczne archiwum dokumentów może wydawać się firmie niepotrzebne. Jednak skanowanie dokumentów niesie wiele korzyści, ułatwia zarządzanie firmowymi dokumentami i dostęp do informacji o nich, a co za tym idzie – pozwala skuteczniej rozwinąć skrzydła.

Dynamika działania biur księgowych i dostęp do informacji

Dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów biuro rachunkowe może dynamicznie i szybko reagować na potrzeby swoich klientów. Jest to kwestia nie tylko dostępu do archiwum, ale również do wszelkiego rodzaju statystyk, zestawień i raportów księgowych, do których klient może mieć dostęp na bieżąco. Biuro księgowe stosujące nowoczesne rozwiązania jest też w stanie szybko i sprawnie przygotować klientowi dowolnego rodzaju raport czy zestawienie, co ułatwia prowadzenie biznesu i znacznie wspiera komunikację między klientem a biurem rachunkowym.

Bardzo często biura, którym zależy na wysokiej jakości i wyznaczaniu trendów w branży, korzystają także z rozwiązań, które dostarczają klientom coś więcej niż tylko klasyczne raporty czy informacje zwrotne o podatkach. Platformy online dla księgowych i klientów biur umożliwiają stały dostęp do informacji o podatkach, także historycznych. Dzięki temu firma znacznie łatwiej może planować swoje działania, bez konieczności wysyłania zapytań za każdym razem, jak tylko potrzebuje jakiejś informacji np. sprzed roku. A jeśli jeszcze klient może w takim programie wystawić swoje faktury sprzedażowe, to od razu w jednym miejscu ma kluczowe dla prowadzenia biznesu funkcje.

Otwartość na nowości = bieżąca i aktualna wiedza

Polskie prawo podatkowe nie jest łaskawe dla przedsiębiorców. I nie chodzi tu tylko o wysokość podatków, ale też o nieustanne zmiany, które powodują, że aby sprawnie optymalizować kwestie rozliczeń i podatków, wiedza księgowego musi być stale aktualizowana.

Jeśli biuro księgowe jest otwarte na nowości z zakresu nowych technologii wykorzystywanych w księgowości, to można założyć, że również w zakresie wiedzy merytorycznej stale dba o to, by wiedza jego pracowników była pełna i dopasowana do potrzeb klientów. Jest to w końcu również element jego przewagi konkurencyjnej. I choć nie można założyć, że biuro rachunkowe niekorzystające z nowych rozwiązań merytorycznie również jest niedopasowane do zmieniających się warunków, to wybierając biuro nowoczesne, przedsiębiorca ma większą pewność, że jest ono na bieżąco w zakresie aktualizacji i dostępu do wiedzy podatkowo-księgowej.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
TOP 10 wpisów z 2019 roku na Blogu SaldeoSMART
Następny
Przedsiębiorca też człowiek, czyli prawo do błędu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *