Zdalne świętowanie zespołu – jak je zorganizować?

Udostępnij:
0
(0)

Mariah Carey śpiewająca w tle, płatki śniegu powoli okrywające drzewa w niektórych miejscach – coraz więcej rzeczy przypomina nam o zbliżających się świętach. Jak zatem w warunkach pandemii zachować odrobinę normalności i przygotować dla pracowników udaną wigilię oraz okolicznościowe podarunki? Czy da się coś zrobić, aby ten wyjątkowy w tym roku przedświąteczny czas był weselszy? Oczywiście!

Home office zdecydowanie nie rozpieszcza ani pracowników, ani pracodawców. Wybierając prezenty dla pracowników, warto zatem wziąć pod uwagę trudne warunki, w których się znaleźliśmy, i zdecydować się na upominki poprawiające nastrój i budujące więź między zespołem a firmą. Obostrzenia sprawiły również, że tradycyjne spotkania świąteczne nie będą mogły się odbyć. Alternatywą są spotkania online – tak można zorganizować także wigilię.

Dla każdego coś specjalnego

Zacznijmy od prezentów dla pracowników. Upominki nie muszą być duże. Z powodzeniem mogą być drobne, ale za to przemyślane. Na co zdecydować się w tym roku?

Najprostszymi prezentami, które można kupić dosłownie w kilka chwil, są te cyfrowe, bony zakupowe do sklepów online lub kupony podarunkowe. W tej roli świetnie sprawdzą się na przykład karty podarunkowe do takich usług jak Netflix lub aplikacji zdrowotnych. Pierwsza opcja pozwoli zadbać o ducha, druga o ciało. Dzięki takim rozwiązaniom w każdej chwili zrobimy trening albo obejrzymy ulubiony film bądź serial.

Nie warto jednak rezygnować z tradycyjnych prezentów, które mogą stać się dla pracownika doskonałą pamiątką. Pamiętajmy jednak, aby przesłać je odpowiednio wcześnie, by dotarły na czas. Kolorowe, ręcznie zdobione bombki bądź bluzy ze świątecznymi nadrukami pozostaną z pracownikami na dłużej. Równie ciekawym pomysłem są paczki zawierające zestawy zimowych herbat lub wyjątkowych mieszanek kaw.

W tym roku pojawił się też zupełnie nowy trend podarunkowy – maseczki z nietypowymi nadrukami. To sygnał dla zespołu, że firma dba o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Taki dodatek do podarunku na pewno przyda się w trakcie trwającej wciąż pandemii.

Sprawdź, o czym należy pamiętać, kupując prezenty dla pracowników, tak aby uniknąć księgowych pułapek

Zorganizuj wigilię online

W teorii brzmi egzotycznie, można ją jednak oswoić. Jak sprawić, by cały zespół dobrze się bawił?

Wigilijne spotkanie można zorganizować, korzystając z takich aplikacji jak Zoom, Google Meet czy ClickMeeting. Zadbajmy o to, aby siadając przed ekranami komputerów, wszyscy pracownicy mieli przed sobą dobre, świąteczne jedzenie. Obecnie wiele restauracji i firm gastronomicznych oferuje usługi dowozu kolacji wigilijnych dla całego zespołu. To również dobry moment na spróbowanie zupełnie nowych, mniej znanych dań. Dzięki temu nie tylko zjemy dobre potrawy, ale także wesprzemy lokalną gastronomię.

Podczas spotkania można nie tylko porozmawiać, ale także w coś zagrać. Quizy, karaoke ze świątecznymi piosenkami, bingo – opcji jest naprawdę wiele. Wszystkie pomagają zbudować wesołą atmosferę oraz więź między pracownikami.

W świąteczny nastrój wprawi uczestników zdalnego spotkania także przygotowana wspólnie playlista, pełna ciepłych i kojarzonych z tym magicznym czasem utworów. Na początku wigilii można zapytać zespół o ulubione wykonania bożonarodzeniowych piosenek i dodać je do specjalnej playlisty firmowej. Wystarczy posłużyć się takimi stronami jak YouTube czy Spotify. Taką listę warto udostępnić pracownikom, by mogli posłuchać jej w dowolnym momencie w pozostałe do świąt dni.

A może konkurs?

Kolejną opcją, która urozmaici wigilijne spotkanie, są konkursy. Nie muszą być skomplikowane, do przeprowadzenia większości z nich wystarczą rzeczy, które każdy ma w domu.

  • konkurs na najlepsze tematyczne przebranie

Skojarzenia mogą być dowolne, wędrować w stronę bohaterów gwiazdkowych filmów albo najbardziej znanych i świątecznych postaci, takich jak święty Mikołaj czy renifer. Wystarczą drobne atrybuty – czapka lub specjalne uszy.

  • konkurs na najładniej ozdobione pierniczki

Dekorowanie pierników to pomysł, który sprawdzi się nawet w przypadku osób nieprzepadających za gotowaniem. Wystarczy tylko zaopatrzyć wszystkich uczestników wigilii w niezbędne przedmioty, takie jak kolorowe pisaki cukrowe, jadalne ozdoby lub czekolada. Wspólne pieczenie i ozdabianie pierników to doskonały czas na rozmowy i dyskusje, czyje wypieki prezentują się najlepiej.

A jak sprawić, aby wigilia online została przez wszystkich zapamiętana? Warto upamiętnić ten czas grupowym selfie. Ze zdjęć z tego wydarzenia można zrobić ciekawy kolaż, który w przyszłości postawimy w biurze.

Spotkanie online całej firmy to dobra okazja do integracji pracowników. Wszystko to w przyjaznej atmosferze, wśród dobrego jedzenia i rozmów. Warto pamiętać, że zarówno wigilia, jak i prezenty nie muszą być specjalnie wystawne. Wystarczą drobne podarunki, aby poprawić zespołowi nastrój i przygotować go do świątecznego świętowania.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Aktualizacja – Faktoring, czyli nowa usługa dla wystawiających faktury
Następny
Tarcza finansowa PFR 2.0

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *