1% podatku dla Hali

Wspólnie zbieramy 1% podatku dla Hali

Udostępnij:
0
(0)

Początek roku to tradycyjnie okres rozliczeń podatkowych osób fizycznych. Składając PIT-37, mogą przeznaczyć 1% dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego lub na konkretny cel szczegółowy. W tym roku serdecznie Państwa zachęcamy do pomocy córeczce naszego kolegi Piotra – Hali.

Choroba, która nie mieści się w głowie

Halszka urodziła się w czerwcu 2018 roku, z bardzo rzadką wadą genetyczną (Zespół Crouzona / Zespół Pfeiffera). Wada polega m.in. na zbyt wczesnym zroście szwów czaszkowych i powoduje deformację całej twarzoczaszki. Najpoważniejszą konsekwencją tego schorzenia jest brak miejsca dla rozwijającego się mózgu, a w konsekwencji brak możliwości dla normalnego rozwoju. W przypadku braku leczenia może to prowadzić nawet do śmierci.

Zagrożony jest wzrok Hali (zanik nerwów wzrokowych oraz wytrzeszcz gałek ocznych spowodowany płytkimi oczodołami) i słuch (obecnie ma zdiagnozowany niedosłuch mieszany), oddychanie, przyjmowanie pokarmów. Tak poważny i rozległy wpływ choroby generuje także szereg innych problemów zdrowotnych, z którymi mierzą się rodzicie Halszki. Niezwykle ważna jest całodobowa opieka oraz stała rehabilitacja.

Klinika w Heidelbergu w Niemczech zapewnia kompleksową diagnostykę i leczenie tego typu schorzeń. Tam też Halszka przeszła już pierwszą operację (styczeń/luty 2019), a na lipiec zaplanowana jest kolejna. Rodzice Hali się nie poddają i walczą o życie i zdrowie swojej córeczki. Koszty takiego leczenia oraz rehabilitacji są jednak ogromne, dlatego też przy pomocy FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”, zbierają fundusze na leczenie Halszki.

Jak możemy pomóc Hali?

Na dwa sposoby, czyli:

  • Oddając 1% w rozliczeniu i wskazując cel szczegółowy (o tym, jak właściwie wypełnić deklarację, piszemy poniżej)

KRS 0000037904

cel szczegółowy: 34577 Kalińska Halszka

  • Darowizna na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

z dopiskiem:

34577 Kalińska Halszka – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Wielka siła 1% podatku

1% to wydaje się bardzo niewiele, jednak jego siła tkwi w skali. Każdy z nas może oddać swój 1% podatku na wybrany cel, w ten sposób dokładamy swoją cegiełkę do konkretnej pomocy. 1% swojego podatku może przekazać każdy podatnik posiadający status osoby fizycznej.

W ramach akcji przekazywania 1% możemy wspierać nie tylko wybrane fundacje a także konkretne cele, które te organizacje realizują lub wspierają. Wystarczy wpisać w deklaracji numer KRS wybranego OPP (pole 123) oraz cel szczegółowy (pole 125). Kwota w polu 124 wyliczy się sama, jeśli wypełniamy deklarację w formularzu elektronicznym. To 1% kwoty z podatku należnego (pole 118), zaokrąglonej do pełnych groszy w dół.

W tym roku serdecznie Państwa prosimy i zachęcamy do przeznaczenia 1% podatku córeczce naszego kolegi Piotra – Hali.

 

Więcej informacji na temat Hali, jej choroby i leczenia można znaleźć na stronie www.stronahali.pl.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Innowacja – czym jest i jak zarządzać nią w firmie?
Następny
Kodeks karny skarbowy – nadchodzą duże zmiany przeciwko oszustwom podatkowym

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *