ryczałt w SaldeoSMART

SaldeoSMART i ryczałt – procedura opisywania dokumentów (cz. 3)

Udostępnij:
1
(2)

W związku ze zmianami związanymi z Polskim Ładem coraz więcej przedsiębiorców decyduje się przejść na ryczałt. Jak w SaldeoSMART oznaczać dokumenty, aby rozliczały się według stawki ryczałtu?


Ważne miejsce: opis dokumentu

Jedynym miejscem, gdzie może wystąpić symbol ryczałtu lub ustawienie stawki ryczałtu jest w SaldeoSMART kategoria do opisu dokumentu, którą posługuje się dany program księgowy. Tworząc ją wpisujemy symbol lub wartość (w zależności od programu, do którego importowane są dokumenty). Gdy dokument z taką wartością zostanie wysłany do programu księgowego, to wyliczy on odpowiednio na podstawie tego znacznika ryczałt.


Z Księgi Przychodów i Rozchodów na ryczałt

Jeżeli do tej pory korzystaliśmy z rozliczeń na podstawie Księgi Przychodów i Rozchodów i zmieniamy formę opodatkowania na ryczałt to od wykorzystywanego programu księgowego zależy, czy coś zmieni się na poziomie pracy z dokumentem w SaldeoSMART.
Konfiguracja programu księgowego zależy od tego, jakie parametry są w nim zapisane. Nie zawsze ma to odzwierciedlenie w SaldeoSMART. Do jakich programów przekazuje informacje SaldeoSMART?

Informacje dotyczące ryczałtu – programy księgowe

Są programy, które posiadają odrębny profil księgowy podpinany pod konto użytkownika, np. Optima. Program ten posługuje się jednym uniwersalnym słownikiem (kategoriami i rejestrami). Podkategorie w tym programie księgowym można skonfigurować. Jeżeli ktoś wybrał podatek zryczałtowany i w programie księgowym ma przypisaną kategorię oraz stawkę ryczałtu, w SaldeoSMART wystarczy opisać dokumenty dotyczące tego kontrahenta odpowiednią kategorią. W ten sposób, wysyłając symbol kategorii, informujemy program księgowy, że ma wykonać operacje, jakie ma zaprogramowane przy kontrahencie, który rozlicza się na ryczałcie.


Lista programów, dla których SaldeoSMART przekazuje informacje dot. ryczałtu:


1. Super Księga Podatkowa
2. Symfonia Mała Księgowość
3. Insert Rachmistrz
4. Ramzes Ryczałt
5. Mała Księgowość Rzeczypospolitej
6. TaxPro
7. Comarch ERP Optima
8. Reset R2 Księga
9. KSP Logotech

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 1 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Specjalistka ds. Marketingu Internetowego, od lat związana z branżą IT i oprogramowaniem biznesowym. Zafascynowana ludźmi, którzy stoją za technologiami. W SaldeoSMART odpowiada m.in. za content marketingi i SEO, konferencje oraz rozwój współpracy z siecią partnerską. Słucha użytkowników i rynku, buduje relacje. Prywatnie wielka fanka muzyki na żywo i orkiestr dętych.
Poprzedni
Polski Ład od nowa. Najważniejsze zmiany w programie
Następny
Zatrudnienie obywatela Ukrainy krok po kroku

Komentarze (2)

  1. Iwona

    Proszę o konkretną instrukcję dla Symfonii Mała Księgowość.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *