Program Polska Bezgotówkowa – sprawdź, czy Twoja firma może otrzymać darmowe terminale płatnicze!

Udostępnij:
0
(0)

„Przepraszam, czy można płacić kartą?” – każdy z nas zadał kiedyś to pytanie, licząc na uiszczenie opłaty za towar lub usługę za pomocą karty płatniczej. I choć posiadanie terminala płatniczego należy obecnie do podstawowych standardów gwarantujących zadowolenie klienta z obsługi, to wciąż istnieją firmy, które z płatnością bezgotówkową są na bakier. Ratunkiem dla takich przedsiębiorstw jest Program Polska Bezgotówkowa, umożliwiający bezpłatne korzystanie z terminali płatniczych aż przez 12 miesięcy.

Kto za tym stoi?

Na pomysł udostępniania darmowych terminali płatniczych wpadła Koalicja liderów na rzecz Polski bezgotówkowej, czyli grupa utworzona przez liderów branży finansowej, pocztowej oraz telekomunikacyjnej. Celem inicjatywy jest przede wszystkim wparcie małych i średnich przedsiębiorstw (bezpośrednim adresatem są punkty handlowo-usługowe) w sprawniejszej obsłudze klienta oraz zwiększeniu bezpieczeństwa transakcji poprzez realizację płatności bezgotówkowych.

Projekt od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców – jak wynika z ostatniego komunikatu opublikowanego przez Fundację Polska Bezgotówkowa, przez pierwsze cztery miesiące udało się uruchomić ponad 25 tysięcy darmowych terminali płatniczych w 4 tysiącach miejscowości w Polsce.

Kto może wziąć udział w projekcie Polska Bezgotówkowa?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, projekt adresowany jest głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, które w okresie ostatniego roku nie miały podpisanej umowy z agentem rozliczeniowym, a co za tym idzie, nie obsługiwały płatności bezgotówkowych. Co najważniejsze, każdy przedsiębiorca może wziąć udział w programie tylko raz, otrzymując maksymalnie do 3 terminali płatniczych na okres 12 miesięcy, podczas których zostanie zwolniony z kosztów zakupu urządzenia oraz kosztów obsługi dokonanych za jego pomocą płatności.

W ciągu całego roku obowiązywania umowy przedsiębiorca może osiągać na poszczególnych terminalach obrót do 100 tysięcy złotych – po przekroczeniu tego progu, opłaty będą naliczone zgodnie z postanowieniami zawartymi w umowie podpisanej z wybranym agentem rozliczeniowym.

Dowiedz się, dlaczego potrzebujesz w firmie rachunku bankowego

Terminale nie dla każdego

Choć pomysł popularyzacji płatności bezgotówkowych z pewnością spodoba się przedsiębiorcom, których dotychczas zniechęcały koszty zakupu i instalacji terminali, to warto pamiętać, że nie każda firma może przystąpić do Programu Polska Bezgotówkowa.

  • Po pierwsze, z projektu na pewno nie mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które są operatorami automatów vendingowych oraz innych maszyn samoobsługowych, takich jak np. biletomaty.
  • Po drugie, uczestnicy programu muszą zobowiązać się do rezygnacji ze stosowania specjalnych opłat od klientów płacących bezgotówkowo (tzw. surcharge).
  • Po trzecie, sieci handlowo-usługowe oraz franczyzobiorcy z więcej niż pięcioma placówkami również nie mogą ubiegać się o bezpłatne terminale płatnicze.

Czy to się opłaca?

Nie ma co ukrywać, że za wprowadzeniem płatności bezgotówkowej kryje się szereg wymiernych korzyści zarówno dla punktów usługowych, jak i samych klientów. Największym udogodnieniem jest fakt, że pieniądze z transakcji będą od razu wpływać na konta przedsiębiorców, eliminując tym samym przymus przechowywania zbyt dużej gotówki w sklepowej kasie. Na uwagę zasługują też preferencje klientów związane z dokonywaniem płatności – według Fundacji Polska Bezgotówkowa, aż 1/3 posiadaczy kart płatniczych chce płacić za nabyty towar wyłącznie bezgotówkowo!

Aby przystąpić do programu, wystarczy tylko odwiedzić stronę polskabezgotowkowa.pl, wybrać agenta rozliczeniowego oraz zapoznać się ze szczegółami oferty opublikowanymi na jego stronie internetowej.

Współczesny biznes polega przede wszystkim na trafnej diagnozie i zaspokajaniu potrzeb wymagających i preferujących nowoczesne rozwiązania klientów. Jedną z nich jest z pewnością szybkie i komfortowe sfinalizowanie transakcji za towar/usługę, co umożliwiają między innymi płatności bezgotówkowe. Dlatego zamiast zamartwiać się, czy klienci mają przy sobie gotówkę, warto otworzyć przeglądarkę i sprawdzić, czy nasza firma kwalifikuje się do otrzymania darmowych terminali. Przedsiębiorco, korzystaj z okazji!

Nowi przedsiębiorcy bardzo często są naciągani na różnego rodzaju „konieczne” usługi. Na jakie pisma i maile powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Nowy projekt Kodeksu Pracy 2018 – jakich zmian możemy się spodziewać?
Następny
Aktualizacja SaldeoSMART – materiały dla klientów

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *