Nie tylko faktury – jak jeszcze wykorzystać OCR w firmie?

Udostępnij:
0
(0)

Działający w firmie system umożliwiający rozpoznawanie znaków i ich automatyczne odczytywanie (OCR) wykorzystać można nie tylko do skanowania i odczytywania faktur księgowych. Oprogramowanie, które pozwala na inteligentne elektroniczne rozpoznawanie, kategoryzowanie i opisywanie skanowanych dokumentów oraz ich digitalizację, może zostać wykorzystane w firmie jeszcze na wiele innych sposobów. Jakich?

Elektroniczne archiwum wszelkich umów i dokumentów

Możliwość rozpoznawania znaków ze skanu i odpowiedniego porządkowania dokumentów dzięki możliwości ich szybkiego opisywania pozwala tworzyć archiwa dowolnych dokumentów – umów z klientami, umów z podwykonawcami, pracownikami czy też wszelkich innych materiałów, które są ważne z punktu widzenia określonych procesów. Każdy dokument będzie łatwy do odnalezienia, a jego udostępnianie potrzebującym go osobom banalnie proste i niewymagające tworzenia dodatkowych kopii czy przesyłania dokumentów np.: mailem lub tradycyjną pocztą.

Uporządkowane sprawy kadrowe

Dzięki systemowi OCR zarządzanie personelem może być zdecydowanie łatwiejsze. Odpowiednie opisywanie i kategoryzowanie dokumentów może pozwolić np.: na prowadzenie ewidencji zwolnień lekarskich, automatyczne rozliczanie wniosków urlopowych (rozpoznanie liczby wykorzystanych dni urlopowych i przypisanie ich do wnioskodawcy) czy na prowadzenie elektronicznie akt osobowych Integracja systemu z programem kadrowym czy innymi aplikacjami do zarządzania czasem bądź zadaniami może ułatwić organizację pracy działom HR i kadrom.

Lepsza kontrola kosztów

Dzięki automatycznemu rozpoznawaniu faktur można lepiej panować nad kosztami generowanymi w firmie. Wystarczy, by każdy pracownik, który uzyskuje faktury kosztowe, wprowadzał do systemu skan dokumentu i odpowiednio go opisywał, tak by system zakwalifikował go następnie do określonej kategorii – dzięki temu można na bieżąco, już w trakcie miesiąca rozliczeniowego, mieć pełną kontrolę nad kosztami generowanymi przez firmę.

Łatwiejsza praca na dokumentach

W wielu firmach problemem jest otrzymywanie od kontrahentów umów bądź innych dokumentów jedynie w formie papierowej. W takiej sytuacji jakiekolwiek poprawki wprowadzone do dokumentu czy też chęć stworzenia kopii roboczej wymagają ręcznego przepisania materiału. Mając system umożliwiający rozpoznawanie znaków ze skanu, wystarczy, że taki dokument zostanie przetworzony przez system i po jego sprawdzeniu z oryginałem (na podglądzie) można pracować na nim w wersji elektronicznej. To oszczędność czasu i lepsza kontrola nad każdym dokumentem.
Poznanie możliwości systemu daje każdej firmie opcję na dowolne dopasowanie do jej potrzeb technologii rozpoznawania znaków na dokumentach, ich digitalizacji i archiwizowania online. Dzięki temu SaldeoSMART to system nie tylko dla działów księgowości, ale również dla wszelkich innych działów, które chcą sprawnie i szybko pracować na dokumentach i oszczędzać czas na ich procesowaniu.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Firma o rozproszonej strukturze – 4 zalety elektronicznego obiegu dokumentów
Następny
Obieg dokumentów w „chmurze” – czego boją się przedsiębiorcy?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *