Najwyższy czas na biuro rachunkowe!

Udostępnij:
0
(0)

Jak założyć firmę i nie zwariować? Przede wszystkim skupić się na prowadzeniu biznesu, a formalne sprawy powierzyć w ręce profesjonalistów. Rozwiązaniem jest nowoczesne biuro rachunkowe, które kompleksowo zatroszczy się o kwestie księgowo-kadrowe w naszej firmie.

Jak wygląda życie świeżo upieczonego przedsiębiorcy? To prawdziwa szkoła przetrwania. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie tylko dbanie o interesy i rozwój firmy, ale też walka z biurokracją i przepisami, których nieznajomość może nas słono kosztować. W natłoku obowiązków i pracy łatwo przeoczyć najnowsze zmiany w prawie podatkowym. Właściciele mikro i małych przedsiębiorstw gubią się w gąszczu chaotycznych przepisów, narażając swoją działalność na koszty poniesione w wyniku popełnionych błędów. Zamiast stawiać czoła księgowości w pojedynkę, warto zastanowić się nad korzyściami, jakie niesie firmie współpraca z biurem rachunkowym.

Po jedenaste: oszczędzaj

Outsourcing usług kadrowo-płacowych to rozwiązanie przeznaczone nie tylko dla dużych firm z zasobnym portfelem. Nowoczesne biura rachunkowe oferują usługi skrojone na miarę również tych małych przedsiębiorstw, które coraz chętniej powierzają prowadzenie księgowości profesjonalistom.

I nic w tym dziwnego, jeżeli weźmiemy pod uwagę koszty związane z zatrudnieniem wykwalifikowanego księgowego, zakupu sprzętu i specjalistycznego oprogramowania. Współpraca z biurem rachunkowym to oszczędność pieniędzy przy jednoczesnej gwarancji wysokiej jakości usług, również tych z zakresu prawa i informatyki. Koszty utrzymania kilku dodatkowych pracowników zajmujących się obszarem kadrowo-płacowym w firmie są nieporównywalnie większe od cennika biur rachunkowych, posiadających niezwykle szeroki wachlarz usług.

Decydując się na prowadzenie księgowości w strukturach firmy, ponosimy odpowiedzialność za wszystkie błędy popełnione przez naszych pracowników. Każde przeoczenie zmiany w obowiązującym prawie może nas sporo kosztować, podczas gdy outsourcing kadrowo-płacowy całkowicie zdejmuje z nas odpowiedzialność cywilnoprawną za wszelkie niedociągnięcia.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Nikt tak nie zatroszczy się o dokumentację finansową naszej firmy jak specjaliści z obszaru księgowości i rachunkowości. To osoby z wszechstronną i ugruntowaną wiedzą, których uwadze nie umknie żadna zmiana w prawie podatkowym. Rzetelne biuro rachunkowe nie tylko podzieli się z nami aktualną wiedzą na temat obowiązujących regulacji, ale przede wszystkim będzie broniło interesów naszej firmy w Urzędzie Skarbowym czy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Co najważniejsze, biura rachunkowe posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnoprawnej, w związku z czym odpowiedzialność za błędy popełnione w trakcie rozliczeń spoczywa po stronie usługodawcy. A co to oznacza dla przedsiębiorców? Przede wszystkim brak obaw związanych z prowadzeniem prawidłowej i rzetelnej księgowości. Dzięki takiemu rozwiązaniu poziom bezpieczeństwa przedsiębiorstwa wzrasta, a jego właściciel może spać spokojnie.

Czas na wagę złota

Śledzenie zmian w prawie podatkowym czy wysokości wymiaru składek to zajęcie nader czasochłonne i wymagające dużego nakładu pracy. Korzystając z kompleksowej obsługi kadrowo-płacowej, oszczędzamy mnóstwo czasu, który możemy poświęcić innym, ważnym sprawom związanym z prowadzeniem firmy.

Zyskujemy również na czasie przeznaczanym na wprowadzaniu faktur do systemu czy uzyskiwaniu dostępu do firmowej dokumentacji. Dzięki wsparciu systemów dla biur rachunkowych, takich jak SaldeoSMART, przedsiębiorcy mają dostęp do swojej dokumentacji w systemie 24/7, bez konieczności wychodzenia z domu czy opuszczania firmy. Zawsze mogą podejrzeć wyniki finansowe swojej firmy, podatki i ZUS do zapłaty, a nawet wystawić fakturę sprzedażową online.

Ponadto, cała dokumentacja księgowa naszego przedsiębiorstwa przechowywana jest w siedzibie biura, z którym współpracujemy. W praktyce oznacza to bezstresowe kontrole podatkowe, które odbywają się wyłącznie… w biurze naszego usługodawcy!

Technologia w parze z doświadczeniem

Outsourcing usług kadrowo-płacowych to bez wątpienia najlepsze rozwiązanie dla mikro i małych przedsiębiorstw. Na rynku istnieje wiele biur rachunkowych, oferujących kompleksową obsługę klienta. Liczba atrakcyjnych ofert niejednego przyprawi o zawrót głowy. Warto wybrać placówkę, która w trosce o komfort klientów korzysta z zaawansowanych programów takich jak SaldeoSMART.

SaldeoSMART to szereg dodatkowych korzyści, dzięki którym przedsiębiorca załatwi każdą sprawę za pomocą jednego kliknięcia myszką. Całodobowy dostęp online do archiwów firmy pozwala nam na wgląd w dokumenty niezależnie od miejsca i czasu, a możliwość mailowego wysyłania zeskanowanych faktur zwalnia z obowiązku osobistych wizyt w biurze. Jakie biuro zatem wybrać? Odpowiedź jest prosta: zaprzyjaźnione z technologią! Nowoczesna księgowa to prawdziwy skarb dla zabieganego przedsiębiorcy, który nie chce tracić czasu na zbędne formalności.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Zaliczki pracownicze w firmie – Jak je sprawnie zorganizować?
Następny
Czy dane Twojej firmy będą bezpieczne w chmurze?

Komentarze (2)

  1. Arkadusz

    Artykuł bardzo treściwy, dziękuję za niego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *