Jak zaoszczędzić więcej czasu i pieniędzy – szukamy oszczędności w firmie

Udostępnij:
0
(0)

Jeśli chcesz, aby Twoje przedsiębiorstwo funkcjonowało efektywnie przy jednoczesnej redukcji kosztów związanych z jego prowadzeniem, podpowiemy Ci, gdzie szukać oszczędności w firmie, aby zyskać więcej czasu, przestrzeni i pieniędzy.

Minimalizowanie wydatków

Szukając oszczędności w firmie, warto zacząć od biura. Oprócz kosztów wynajmu ważną sprawą są także materiały biurowe, których koszty ciągłej eksploatacji mogą okazać się pokaźną sumą. Dlatego też warto przenieść część dokumentacji do „chmury”. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także stosowanie e-faktur. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko pieniądze wydawane na papier czy tusz do drukarki, ale także nasz czas oraz miejsce w biurze. Kolejną sprawą są wydatki na media. Aby rachunki za prąd były mniejsze, należy ustalić w firmie wewnętrzne zasady oszczędzania energii elektrycznej oraz umieścić w widocznym miejscu informacje z prośbą o wyłączanie światła oraz wszelkich urządzeń przed wyjściem z pracy. Następną kwestią są samochody służbowe. Powinno się zainwestować w takie, które są ekonomiczne i nie generują wysokich kosztów. Z kolei w przypadku telefonów służbowych kupując wiele numerów u jednego operatora, można wynegocjować korzystne dla siebie warunki. Jeśli wciąż brakuje nam oszczędności, warto skorzystać z outsourcingu. Firmie zewnętrznej możemy zlecić wykonywanie takich usług jak sprzątanie czy prowadzenie księgowości. Dzięki temu nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników. Decydując się na skorzystanie z jakichkolwiek usług, czy to oferowanych przez dostawcę internetu, operatora telefonii komórkowej, wykupienia ubezpieczenia, czy też otwarcia konta w banku, warto przejrzeć wszystkie oferty i wybrać tę najkorzystniejszą.

Optymalizacja kosztów

Przedsiębiorcom wiele oszczędności przynosi możliwość wrzucenia w koszty uzyskania przychodu z zakupu rzeczy niezbędnych do prowadzenia działalności. W koszty te możemy wrzucić między innymi: wydatki na samochód i telefon służbowy, czynsz, opłaty za media, wyposażenie biura, sprzęt elektroniczny i biurowy, oprogramowanie komputerowe, raty leasingowe, szkolenia i wynagrodzenia pracowników, środki czystości, odzież ochronną, meble i wiele, wiele innych. Dobrym sposobem na oszczędzanie jest również amortyzacja środków trwałych. Odpisów amortyzacyjnych można dokonać praktycznie od wszystkiego, począwszy od nieruchomości, urządzeń i maszyn, a skończywszy na inwentarzu żywym. Mali podatnicy mogą skorzystać z tzw. amortyzacji jednorazowej, pozwalającej na dokonanie jednorazowego odpisu. Szukając oszczędności, przedsiębiorstwa z sektora MŚP coraz częściej decydują się na wspólne zakupy grupowe towarów i usług, dzięki czemu mogą znacznie zaoszczędzić na dostawach. Firmy mogą dokonywać wspólnych zakupów nie tylko materiałów czy sprzętu, ale również energii elektrycznej czy paliw. Dla każdego przedsiębiorcy jedną z najważniejszych kwestii są podatki. Dlatego też tak ważna jest właściwa optymalizacja podatkowa w firmie. Regulując należności, warto wykorzystać wszelkie przysługujące nam ulgi i zwolnienia. W tym przypadku konieczne jest, aby stale być na bieżąco z nowymi przepisami i regulacjami.

Oszczędność miejsca i czasu

W firmie, oprócz oszczędności w postaci finansów, nie bez znaczenia jest także oszczędność miejsca i czasu. Aby zmaksymalizować możliwości oszczędnościowe przedsiębiorstwa, warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. W zapanowaniu nad wydatkami Twojej firmy niezwykle pomocny może okazać się SaldeoSMART. Dzięki niemu zaoszczędzisz swój czas, pieniądze i miejsce w firmie. SaldeoSMART jest kolejnym pracownikiem, który automatycznie odczytuje faktury oraz wprowadza do systemu więcej dokumentów w krótszym czasie. Prace na dokumentach elektronicznych oraz ich automatyczne odczytywanie pozwala zredukować koszty i skrócić czas związany z prowadzeniem dokumentacji, a przechowywanie ich w elektronicznym archiwum daje olbrzymią oszczędność powierzchni, z której raz na zawsze znikną tony papierowych teczek.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Przedsiębiorca w domowym zaciszu
Następny
Odpowiedzialność zawodowa księgowego

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *