Dofinansowanie na firmę – jak je pozyskać w 2019 roku?

Udostępnij:
0
(0)

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma wydatkami i inwestycjami. Nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić. Na szczęście, istnieje kuszące rozwiązanie zarówno dla przyszłych właścicieli firm, jak i tych, które chcą rozwinąć swój biznes. Mogą oni bowiem starać się w tym roku o szereg dotacji unijnych. Kto i na jakich zasadach może powalczyć o zastrzyk gotówki?

Pieniądze i płynność finansowa to kluczowy aspekt działalności gospodarczej. W tym roku dzięki Funduszom Europejskim przedsiębiorcy z małych i średnich firm mogą pozyskać dofinansowanie w ramach nowych konkursów w programach obejmujących cały kraj oraz programach skierowanych do wybranych regionów.

Dofinansowanie na firmę – innowacje

Czym charakteryzuje się prężnie działające przedsiębiorstwo? Przede wszystkim nieustannie inwestuje w rozwój i innowacyjne technologie. W tym roku właściciele firm, pragnący stworzyć coś nowoczesnego i nowatorskiego, mają szansę na otrzymanie nawet 900 tys. zł w ramach programu „Bony na innowacje dla MŚP”. Program ten realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Oferta wsparcia skierowana jest do każdej firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, która pragnie stworzyć innowacyjną usługę lub produkt ze współpracą z jednostkami naukowymi. Co najważniejsze, na tak dużą kwotę pieniędzy mogą liczyć nie tylko ci, którzy planują stworzyć coś nowatorskiego. O zastrzyk gotówki mogą wnioskować także przedsiębiorcy chcący w nowoczesny sposób ulepszyć dotychczasowe usługi lub produkty.

Kolejną okazję do pozyskania dofinansowania na innowacje mają firmy, które chcą połączyć swoje siły i stworzyć produkt sieciowy, występujący pod jedną marką. W przypadku tego programu warto się pospieszyć z kompletowaniem wniosków, ponieważ data ich składania upływa już 31 października 2019 roku!

Dofinansowanie na firmę – badania i rozwój oraz edukacja

Na pieniądze z Funduszy Europejskich mogą liczyć również ci, którzy chcą zainwestować w badania i rozwój projektów związanych z żeglugą. Odpowiedzialny za to jest program INNOship, do którego aplikować można tylko do 16 września 2019 roku.

Jeszcze inną kategorią umożliwiającą pozyskanie środków unijnych jest nauka i edukacja. Dzięki stronie PARP każde mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo może wyszukać potrzebne do rozwoju firmy usługi. W ich skład wchodzą np. szkolenia, usługi doradcze czy studia podyplomowe, na które można uzyskać nawet do 80% dofinansowania.

Więcej szczegółów związanych z aplikacją do wymienionych programów znaleźć można na stronie Funduszy Europejskich oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Zakończenie korzystania z kasy fiskalnej – nowe przepisy
Następny
Biała lista podatników VAT – wszystko, co musisz wiedzieć

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *