Aktualizacja SaldeoSMART i Saldeo

Cloud computing – czym jest chmura obliczeniowa?

Udostępnij:
0
(0)

Prowadzisz firmę? Chciałbyś usprawnić pracę sobie i swoim pracownikom? Nie wiesz, jak sprawić, aby Twoje przedsiębiorstwo działało efektywniej przy jednocześnie większej oszczędności czasu i pieniędzy? Nic prostszego – już teraz przenieś swoją firmę do „chmury”.

Cloud computing, czyli chmura obliczeniowa – co to takiego?

Cloud computing, czyli chmura obliczeniowa, jest technologią, która służy jako miejsce przechowywania danych w przestrzeni wirtualnej. Zamiast składować dokumentację przedsiębiorstwa na firmowych komputerach, możemy ją teraz umieścić w „chmurze”, dzięki czemu za pośrednictwem internetu będziemy mogli mieć do niej dostęp w każdym miejscu i o każdej porze. Przykładem codziennego korzystania z chmury obliczeniowej jest chociażby każdemu znana elektroniczna skrzynka mailowa bądź portale społecznościowe.

Przenieś się do „chmury”

Cloud computing pozwala na szybsze i bardziej efektywne prowadzenie dokumentacji firmy oraz sprawniejszy obieg informacji wewnątrz przedsiębiorstwa. Pliki umieszczane są w jednej lokalizacji i mają do nich dostęp jedynie osoby do tego upoważnione. Przechowywanie dokumentacji przedsiębiorstwa w jednym miejscu znacznie ułatwia współpracę między poszczególnymi działami firmy, jak i samymi jej pracownikami. Chmura obliczeniowa nie ogranicza nas w dostępie do firmowych dokumentów, gdyż możemy mieć do nich wgląd za pośrednictwem sieci, kiedy tylko chcemy. Ponadto, przechowując ważną dokumentację w „chmurze”, możemy być pewni, że jest ona bezpieczna. Niestety, często w przypadku awarii bądź kradzieży sprzętu, na którym przechowywane są dane, kluczowe informacje firmowe mogą zostać bezzwrotnie utracone. Przechowywanie dokumentów w „chmurze” pozwala również na znaczne oszczędności, takie jak zmniejszenie kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem odpowiedniego sprzętu komputerowego bądź serwera. Co więcej, przy obecnym wzroście popularności technologii mobilnych w prowadzeniu biznesu „chmura” staje się idealnym rozwiązaniem dla aktywnych przedsiębiorców, którzy potrzebują stałego dostępu do firmowych informacji. Cloud computing pozwala im być na bieżąco ze sprawami firmy i wykonywać pracę za pośrednictwem smartfona czy tabletu.

Dla kogo dysk w „chmurze”?

Przetwarzanie danych w „chmurze” jest usługą polegającą na dzierżawieniu u dostawców takich zasobów infrastruktury teleinformatycznej, jakie są aktualnie potrzebne ich klientom. Dzięki temu przenosząc dane do chmury obliczeniowej, możemy wykupić tyle wirtualnej przestrzeni, ile potrzebujemy. Cloud computing to technologia najbardziej popularna i opłacalna w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki niej mają one możliwość korzystania z zaawansowanych i nowoczesnych systemów teleinformatycznych bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Dlatego też chmura obliczeniowa będzie idealnym rozwiązaniem dla młodych, rozwijających się firm, których finanse nie pozwalają na wdrożenie zaawansowanej infrastruktury informatycznej bądź zakup nowoczesnego sprzętu IT.

 

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Controlling, czyli jak nowocześnie zarządzać firmą
Następny
Gdzie są moje dane? 4 najczęstsze powody utraty danych firmowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *