3 pomysły na świętowanie Dnia Przedsiębiorcy

Udostępnij:
0
(0)

Na 21. czerwca zaplanowano wprowadzenia do kalendarza nowego święta. Będzie to Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy.

To dobry dzień żeby zastanowić się co warto zrobić dla swojej firmy.

Dzień Przedsiębiorcy, to zdaniem Komisji Sejmowej przestrzeń na integrację środowisk przedsiębiorców oraz wzrost świadomości społecznej w zakresie roli przedsiębiorców w rozwoju biznesu. I choć dla przedsiębiorców bardziej liczyłyby się zmiany w prawie czy podatkach niż celebracja, to nic nie stoi na przeszkodzie, by ten dzień poświęcić na analizę tego, co można zrobić dla rozwoju swojej firmy, jej pracowników czy samego Przedsiębiorcy.  My mamy dla Ciebie trzy propozycje:

Impreza integracyjna dla pracowników

Jeśli zostanie sfinansowana ze środków obrotowych firmy a jej celem będzie przede wszystkim integracja pracowników, to można wrzucić ją w koszty. Jakby nie patrzeć, tego typu imprezy są organizowane w celu zabezpieczenia źródła przychodów, do których niewątpliwie można zaliczyć pracowników. A dzięki wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego z 8 lipca 2014 r. (sygnatura akt K 7/13), nie trzeba również naliczać pracownikom podatku, bo impreza integracyjna nie generuje przychodu dla pracownika (wg. interpretacji Trybunału Konstytucyjnego, aby powstał przychód pracownika, musi on otrzymać świadczenie, które leży w jego interesie – a impreza integracyjna leży w interesie pracodawcy).

Możliwości na imprezy jest mnóstwo – od kręgli, wycieczki do parku linowego czy wspólnego wyjścia do kina, przez gry miejskie czy wycieczki rowerowe, po wyjazdy czy zajęcia ekstremalne typu skoki na bungee.

Nowe oprogramowanie – prezent dla firmy i pracowników

Niezłym pomysłem jest też nowe oprogramowanie, które przyczyni się z jednej strony do rozwoju firmy a z drugiej odciąży pracowników w ich codziennych czynnościach, co przełoży się na poprawę efektywności pracy. W Polsce, mamy jeden z najniższych wskaźników efektywności pracy, co wynika nie z lenistwa czy braku umiejętności pracowników, ale najczęściej z kiepskiej infrastruktury bądź złego zarządzania. Przykładowo  – przedstawiciel handlowy w Niemczech odwiedzi więcej sklepów w ciągu miesiąca, bo ma lepszy samochód, drogi są mniej zakorkowane i pozbawione pułapek w postaci dziur.

Jakie oprogramowanie kupić? Tu tez możliwości jest mnóstwo – my oczywiście polecamy SaldeoSMART, które nie tylko pozwoli szybciej odczytywać dokumenty i prowadzić archiwum online, ale również da firmie przestrzeń do wykonywania analiz biznesowych, dzięki możliwości generowania raportów finansowych.

Wakacje dla szefa

Typowy polski przedsiębiorca pracuje za dużo. Według badań GUS, 31,5% pracuje ponad 10 godzin dziennie, a kolejne 37,5% ponad 40 godzin. To oczywiście owocuje zmęczeniem, większą podatnością na stres, podejmowaniem kiepskich decyzji biznesowych. Czasem lepiej – zamiast dociskać – odpocząć. Nawet przez zaledwie kilka dni i wrócić do pracy ze świeżym umysłem i pomysłami. Oczywiście – dla przedsiębiorcy zostawienie własnej firmy jest trudne, ale warto uznać, że jest to po prostu strategiczne biznesowo rozwiązanie.

Która opcja się Wam podoba najbardziej?

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Szybki import wyciągów bankowych z SaldeoSMART
Następny
Automatyczne płatności za kredyty oraz zbiorcze przenoszenie dokumentów pomiędzy miesiącami – aktualizacja SaldeoSMART

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *