Kontrola płatności, czyli jak się nie pogubić w zobowiązaniach i należnościach

Udostępnij:
0
(0)

Pojawia się jednak pytanie – jak robić to efektywnie, prosto i szybko. Tak, aby od razu było wiadome, które faktury jeszcze nie są zapłacone, kiedy mijają terminy i jacy kontrahenci zalegają z płatnościami.

Tworząc SaldeoSMART zauważyliśmy, że tak naprawdę najważniejsze jest:

  • wygodne zarządzanie listą niezapłaconych dokumentów, zarówno zakupowych jak i sprzedażowych – program do kontrolowania płatności musi być prosty w obsłudze,
  • ułożenie ich wg terminu płatności, aby już na pierwszy rzut oka było widoczne to, co należy jak najszybciej opłacić,
  • informacja o kwotach i o terminach wpłat, zwłaszcza, że częste jest płacenie faktur w ratach,
  • komunikaty, który termin płatności jest przekroczony lub czy minęło 30 dni po terminie płatności dla faktur kosztowych – wtedy dokument wypada z kosztów.
Koniec z zaległymi fakturami! Sprytne kontrolowanie płatności w firmie

Jak wygląda kontrola płatności z SaldeoSMART?

Bardzo prosto – czytelna lista z terminami płatności dokumentów jest łatwa do przeglądania, a system od razu pokaże, które z nich są przekroczone. Lista z niezapłaconymi dokumentami jest tworzona automatycznie podczas wystawianiach faktur czy dodawania skanów dokumentów do aplikacji. Nie trzeba wykonywać dodatkowej pracy, aby ją mieć.

Jako program do kontroli należności i zobowiązań, SaldeoSMART na każdym kroku wspiera przedsiębiorców w ich codziennych działaniach. W prowadzeniu firmy bardzo ważna jest także możliwość pobierania różnych zestawień. Jest to przydatna funkcja, szczególnie przy różnego rodzaju analizach na potrzeby planowania rozwoju.

Warto także wspomnieć, że kontrola płatności dotyczy także ZUS i podatków – łatwo można zaznaczać, które z nich zostały zapłacone, zawsze jest dostępna lista niezapłaconych pozycji z ostatniego miesiąca i starszych.

Dodatkowo, przy niezapłaconych zobowiązaniach wobec urzędów, wysyłane są powiadomienia o terminie płatności, a po ich przekroczeniu automatycznie obliczane są ustawowe odsetki od niezapłaconych podatków i ZUS. Można powiedzieć, że SaldeoSMART to jednocześnie program do obliczania odsetek – już nie trzeba szukać informacji na ten temat w sieci.

Przeczytaj więcej na temat rozliczeń księgowych w SaldeoSMART.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Wyzwanie: zmiany w przepisach
Następny
Aktualizacja SaldeoSMART czerwiec – lipiec 2015

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *