Co miesiąc wystawiasz te same faktury? Sprawdź faktury cykliczne w Saldeo

Udostępnij:
5
(1)

Wystawianie faktur cyklicznych kojarzy się głównie z usługami abonamentowymi. Należy jednak pamiętać, że w dużej mierze dotyczy powtarzalnej współpracy z kontrahentami, która nie zawsze opiera się na abonamencie. Usługi księgowe, stałe zlecenia czy powtarzalna sprzedaż to jedne z przykładów, które można mnożyć. Łączy je jedno – wykorzystanie faktur cyklicznych.

W SaldeoSMART wystawisz faktury VAT, zaliczki, korekty, walutowe, a także faktury proforma i oczywiście faktury cykliczne!

Zalety cyklicznego fakturowania

Wystawienie kilku faktur w miesiącu zazwyczaj nie sprawia problemów, inaczej sprawa ma się gdy tych faktur jest kilkanaście lub kilkadziesiąt. Zwłaszcza jeśli są powtarzalne i dotyczą tych samych kontrahentów. Większość przedsiębiorców już po miesiącu szuka rozwiązania, które umożliwi im usprawnienie tego procesu. Nie trzeba tłumaczyć dlaczego – wykorzystanie faktur cyklicznych to:

  • spore oszczędności czasu przy ich wystawianiu,
  • łatwiejsza kontrola czy wszystkie faktury są wystawione,
  • sprawne weryfikowanie płatności od kontrahentów.

Dbając o rozwój swojej firmy warto zadbać o komfort wystawiania faktur i zoptymalizować te czynności, które na to pozwalają.

Kiedy wybieramy opcję faktur cyklicznych?

Odpowiedź jest prosta – zawsze gdy wystawiane faktury się powtarzają i mamy stałych kontrahentów. W ten sposób można zaoszczędzić bardzo dużo czasu, nie mówiąc już o wygodzie takiego działania i zarządzania dokumentami. Błędne jest myślenie, że faktura cykliczna dotyczy tylko usług abonamentowych. Tak naprawdę ma ona zastosowanie w wielu przypadkach i może znacząco usprawnić prowadzenie sprzedaży w firmie oraz wystawiania faktur. Cykliczność to nie tylko taka sama usługa, ale też Ci sami kontrahenci. Jeśli zmienia się pozycja na fakturze czy forma lub termin płatności to łatwiej zmodyfikować gotowy szablon faktury cyklicznej, niż za każdym razem wystawiać ją od nowa. Zwłaszcza gdy takich faktur jest wiele. Razem z programem SaldeoSMART, zapanuj nad dokumentami wystawianymi w firmie, pozwól aby ich generowanie było łatwiejsze i szybsze.

Jak wystawić fakturę cykliczną w Saldeo

Służy do tego osobna część modułu faktury sprzedaży. Wystawianie faktur cyklicznych polega przede wszystkim na utworzeniu odpowiednich szablonów (robi się je raz dla każdej faktury) i ustaleniu jak często się powtarza.

Dzięki temu wystawienie przez użytkowników kilkudziesięciu faktur lub więcej może zająć tylko kilka minut. Jeśli zaś zdarza się, że przy wystawieniu faktury cyklicznej jakieś dane zmienić – nic trudnego, można wybrać opcję wystawiania faktur cyklicznych z weryfikacją. Wtedy faktury są automatycznie przygotowane do wystawienia bez konieczności generowania dokumentu do podstaw. Przed samym wystawieniem można sprawdzić pozycje faktury, w razie potrzeby w nich wprowadzić zmiany na dokumencie. Dużą zaletą faktur cyklicznych w Saldeo jest możliwość ustawienia cykliczności, czyli wskazania co jaki czas dana faktura ma być wystawiania: generowanie jej co miesiąc, co tydzień a może raz w roku. Dzięki tej opcji żadna faktura nie zostanie zapomniana i będzie wystawiona we właściwym czasie. Poznaj zalety faktury cyklicznej z SaldeoSMART, dołącz do zadowolonych użytkowników!

Jeśli artykuł był pomocny, zachęcamy do częstszego zaglądania na nasz blog!
Zapisz się na biuletyn (wypełniając formularz po prawej stronie) a nie ominie Cię żaden ważny temat.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Ulga na powrót. O czym muszą pamiętać podatnicy, którzy pracowali za granicą?
Następny
Nowe potrzeby biznesu, nowe wyzwania księgowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *