ikony symbolizujące bezpieczeństwo danych w internecie

Bezpieczeństwo danych w SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)


W SaldeoSMART podchodzimy z ogromną odpowiedzialnością do bezpieczeństwa danych naszych użytkowników. Z artykułu dowiesz się, jakie kroki podejmujemy, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich danych. Przypomnimy też co możesz zrobić, żeby zminimalizować ryzyko cyberataku.

Wrażliwe dane w Internecie

Bezpieczeństwo danych w Internecie stało się jednym z najważniejszych zagadnień w świecie współczesnych technologii. Coraz więcej firm i instytucji korzysta z Internetu do przechowywania i przesyłania wrażliwych danych. Wszystkie te informacje są jednak narażone na włamanie, co może skutkować utratą poufnych danych i stratami finansowymi. Jak tego uniknąć?

Bezpieczne logowanie dwuetapowe

Zacznij od ustawienia logowania dwuetapowego, zwanego również weryfikacją podwójną. Ten sposób uwierzytelnienia to połączenie standardowego logowania z weryfikacją dodatkową przez e-mail lub aplikację mobilną. Administrator SaldeoSMART może ustawić ten sposób logowania dla siebie, jak również zbiorczo dla swoich pracowników. Takie rozwiązanie daje pewność, że nikt niepowołany, nawet w przypadku próby przejęcia komputera lub dostępu do systemu, nie będzie mógł przejść przez dwuetapową weryfikację. Więcej informacji przeczytasz w artykule o uwierzytelnianiu dwuskładnikowym.

Adres e-mail

Zwróć uwagę, że zalecamy unikalność adresów e-mail. Jest to o tyle istotne, że zgodnie z zasadami bezpieczeństwa nie powinniśmy pracować na kontach grupowych, ponieważ nie wiemy kto i kiedy modyfikował dane. Wszystkie akcje związane z kontem powinny być kierowane na jeden unikalny adres e-mail.
Każdy użytkownik powinien mieć swój dostęp do SaldeoSMART – zarówno po stronie biura jak i firmy. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w których na fakturach dodawanych do SaldeoSMART, fakturach wystawianych, rozliczeniach itd. dokonane będą zmiany i ciężko będzie identyfikować, kto dokonał zmian. SaldeoSMART umożliwia administratorom kont tworzenie kont dla użytkowników oraz nadawanie im odpowiednich uprawnień.
Więcej informacji jak zarządzać uprawnieniami w artykułach dostępnych dla użytkowników SaldeoSMART w Centrum Pomocy:

eZNACZEK czyli maile z programu (video)

Korzystaj z e-znaczka. Jest to funkcjonalność, która została wprowadzona w celu zwiększenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej. Dzięki niemu istnieje możliwość rozpoznania maili pochodzących z systemu SaldeoSMART. W ustawieniach konta możesz ustawić swój indywidualny znacznik, a Twoi klienci swój.
Więcej informacji o e-znaczku: Co to jest e-znaczek?

Wspólna odpowiedzialność

Pamiętaj, że to nie tylko systemy teleinformatyczne odpowiadają za bezpieczeństwo danych w Internecie, ale przede wszystkim każdy pracownik, który je obsługuje. Dlatego ważnym aspektem bezpieczeństwa danych jest edukacja.
Pracownicy powinni być odpowiednio przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa.
Biura rachunkowe oraz firmy powinny również upewnić się, że ich pracownicy są świadomi zasad bezpieczeństwa, takich jak niepodawanie haseł, dostępów do konta i danych wrażliwych osobom nieupoważnionym.
Podsumowując, bezpieczeństwo danych jest ważnym aspektem współczesnej cyfrowej rzeczywistości. Każda ze stron powinna stosować zaawansowane techniki i narzędzia bezpieczeństwa.

Prowadzisz biznes? Koniecznie sprawdź czy odpowiednio dbasz o jego bezpieczeństwo. Pamiętaj, żeby zadbać o:

  • szyfrowanie danych,
  • programy antywirusowe,
  • wykrywanie i blokowanie nieautoryzowanych dostępów,
  • odpowiednią edukację pracowników w zakresie bezpieczeństwa.

Dzięki temu będziesz w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych swoim klientom!

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Czy skan faktury jest dokumentem księgowym?
Następny
Odliczenie od podatku – co można wrzucić w koszty prowadzenia działalności?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *