TOP15 2020, czyli najchętniej czytane wpisy z poprzedniego roku

Udostępnij:
0
(0)

Pora na blogowe podsumowanie roku 2020. Prezentujemy zestawienie 15 najchętniej czytanych artykułów z 2020 roku. Są to teksty, które od kilku lat pojawiają się w naszym zestawieniu, jest także kilka nowych. Mamy nadzieję, że treści, które opublikujemy w tym roku także będą interesujące i wartościowe dla czytelników bloga.

Najchętniej czytane wpisy 2020

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa TOP15 wpisów z 2020 r. Nie bez powodu – pierwsza piątka jest taka sama jak przed rokiem (niesamowicie cieszy nas, że te artykuły są tak wartościowe). To tematy ważne dla księgowych – jak rekrutacja oraz dla przedsiębiorców – dotacje czy inwentaryzacja. Z roku na rok nasi czytelnicy spędzają na blogu coraz więcej czasu co nas cieszy i motywuje do dalszego rozwoju bloga.

  1. Jak wypełnić wniosek o dotację na otwarcie działalności gospodarczej? [cz. 1] – link
  2. Rekrutacja w księgowości – na co zwrócić uwagę – link
  3. Dotacja z Urzędu Pracy – o czym pamiętać po otrzymaniu środków? [cz. 3] – link
  4. Remanent – sprawdź, czy musisz go robić – link
  5. Inwentaryzacja środków trwałych – kto i kiedy musi ją robić? – link

A za pierwszą piątką artykułów…

Kolejne artykuły także nawiązują do tematów ważnych dla naszych czytelników. Wpisy, które były najchętniej czytane, dotyczą kwestii podatkowych, zarządzania firmą, pracy w księgowości czy wystawiania faktur w SaldeoSMART.

6. Wynagrodzenia księgowych w 2020 r.

Branża rachunkowa potrzebuje odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Jest ona jednym z elementów badania „Raport płacowy 2020”, który zawierał prognozowane wynagrodzenia w 2020 roku.

 

Czytaj artykuł

7. Koszty stałe w firmie – sprawdź, na co przedsiębiorcy wydają najwięcej pieniędzy!

Czym są koszty stałe i o czym powinien wiedzieć przyszły przedsiębiorca, zamierzający otworzyć własną firmę? Koszty zależą od specyfiki działalności firmy, jednak każda z nich pokrywa szereg podobnych wydatków, które możemy pogrupować.

 

Czytaj artykuł

Koszty stałe w firmie

8. 3 nowoczesne koncepcje zarządzania przedsiębiorstwem

Od czasów rewolucji przemysłowej i powstania pierwszych firm, równolegle rozwijały się teorie zarządzania przedsiębiorstwem. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że są to tylko lub aż teorie, jednak dają perspektywę, którą można wykorzystać w prowadzeniu również Twojej firmy.

 

Czytaj artykuł

9. Podatki artystów – czy i jakie zobowiązania ich dotyczą?

Osoby zawodowo zajmujące się sztuką również podlegają prawu podatkowemu. W momencie, w którym tworzenie sztuki zaczyna przynosić zyski i staje się źródłem zarobku, artysta zobowiązany jest do płacenia podatków.

 

Czytaj artykuł

10. 4 pułapki księgowe przy zakupie prezentów dla pracowników

W okresie przedświątecznym wiele firm decyduje się sprawić swoim pracownikom niespodziankę i kupić im świąteczne upominki. Jest jednak kilka kwestii podatkowych, o których warto pamiętać. Pomoże to w prawidłowy sposób zaksięgować i rozliczyć taki zakup.

 

Czytaj artykuł

11. Wystawianie faktur w SaldeoSMART

Jak wystawić fakturę w SaldeoSMART i co powinno się na niej znaleźć? W naszym artykule zebraliśmy to, co należy wiedzieć o fakturowaniu w SaldeoSMART.

 

Czytaj artykuł

Wystawianie faktur w SaldeoSMART

12. PaaS, SaaS, IaaS – różne rodzaje usług w chmurze

Platform as a Service, Infrastructure as a Service oraz Software as a Service to różne modele usług cloud computing. „Chmura” daje w biznesie szerokie możliwości. Wyjaśniamy czym się różnią poszczególne rodzaje i jaka jest ich charakterystyka.

 

Czytaj artykuł

13. Zawód: księgowy. Czy warto postawić na karierę w rachunkowości?

Księgowy, podobnie jak bibliotekarz czy urzędnik, to zawody w dalszym ciągu postrzegane w bardzo stereotypowy sposób. Nic bardziej mylnego! Teraz ten zawód wiąże się z wieloma możliwościami rozwoju i wymaga znajomości programów IT.

 

Czytaj artykuł

14. Odliczenie od podatku – co można wrzucić w koszty prowadzenia działalności?

Planujesz rozpocząć swoją przygodę z przedsiębiorstwem i założyć nową firmę? Powinieneś znać podstawowe zasady dotyczące obniżenia płaconych podatków. Sprawdź, co można wrzucić w koszty prowadzenia działalności.

 

Czytaj artykuł

15. Dotacja z PUP na otwarcie działalności gospodarczej – jak ją otrzymać? [cz. 2]

Druga część naszego bestsellerowego poradnika. Podpowiadamy w niej na co zwrócić uwagę podczas wypełniania wniosku o otrzymanie dotacji z PUP na otwarcie jednoosobowej działalności. Jaką rolę pełni biznesplan i wkład własny?

 

Czytaj artykuł

Dotacja z PUP

Przyjemnej lektury życzy Zespół SaldeoSMART!

Polecamy także zestawienie TOP 10 tekstów na blogu z poprzedniego roku, czyli najpopularniejsze wpisy w 2019.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Przygotuj się do inwentaryzacji
Następny
Posprzątaj biurko! Dzień Sprzątania Biurka z SaldeoSMART

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *