TOP 10 wpisów z 2019 roku na Blogu SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Nowy Rok, więc pora na podsumowanie. Przygotowaliśmy zestawienie najchętniej czytanych artykułów – TOP 10 wpisów z 2019 roku. Dokładamy starań, aby publikowane treści były interesujące i wartościowe.

Jakie były najpopularniejsze teksty w poprzednim roku? Sprawdźcie poniżej nasze zestawienie, czyli TOP 10 najchętniej czytanych wpisów z 2019 roku.

1. Jak wypełnić wniosek o dotację na otwarcie działalności gospodarczej? [cz. 1]

Dofinansowanie na uruchomienie 1-osobowej działalności gospodarczej z PUP, wciąż pozostaje jedyną bezzwrotną dotacją na rozruch własnego biznesu a nasz cykl na ten temat drugi rok z rzędu należy do najchętniej odwiedzanych treści. Co należy wiedzieć na temat wniosku, kto może go złożyć i jak go poprawnie wypełnić?

Czytaj artykuł

Dotacja z PUP

2. Rekrutacja w księgowości – na co zwrócić uwagę

Na jakie umiejętności, poza technicznymi, zwrócić uwagę podczas rekrutacji księgowego? W tekście cztery cechy, które obok doświadczenia, wiedzy czy motywacji będą cenne u nowego pracownika działu księgowego.

Czytaj artykuł

3. Dotacja z Urzędu Pracy – o czym pamiętać po otrzymaniu środków? [cz. 3]

Trzecia część chętnie czytanego cyklu o dotacji z PUP na otwarcie 1-osobowej działalności gospodarczej. Piszemy w niej o obowiązkach, z których należy się wywiązać po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i otrzymaniu dotacji.

Czytaj artykuł

4. Remanent – sprawdź, czy musisz go robić

Inwentaryzacja sporządzana na koniec roku, czyli tzw. spis z natury lub remanent, dotyczy wszystkich firm handlowych i produkcyjnych. Jednak nie tylko – przeczytajcie kto musi przeprowadzać remanent i kiedy jest on konieczny w firmach usługowych?

Czytaj artykuł

5. Inwentaryzacja środków trwałych – kto i kiedy musi ją robić?

Czym jest inwentaryzacja środków trwałych i kto musi ją robić? Spis z natury środków trwałych dotyczy firm prowadzących księgowość w formie ksiąg handlowych. Jak często należy go robić – podsumowanie informacji na blogu.

Czytaj artykuł

6. Dotacja z PUP na otwarcie działalności gospodarczej – jak ją otrzymać? [cz. 2]

amortyzacja komputer W drugiej części naszego bestsellerowego poradnika podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę podczas wypełniania wniosku o otrzymanie dotacji z PUP na otwarcie jednoosobowej działalności. Jaką rolę pełni biznesplan i wkład własny?

Czytaj artykuł

7. Zawód: księgowy. Czy warto postawić na karierę w rachunkowości?

Księgowy, podobnie jak bibliotekarz czy urzędnik, to zawody w dalszym ciągu postrzegane w bardzo stereotypowy sposób. Nic bardziej mylnego! Teraz ten zawód wiąże się z wieloma możliwościami rozwoju i wymaga znajomości programów IT.

Czytaj artykuł

8. 10 trendów w biznesie na 2018 rok

Jakim branżom sprzyjała koniunktura w 2018 roku? W które obszary warto zainwestować, bo będą się rozwijać? Gdzie szukać inspiracji na swój pierwszy biznes? Krótki przegląd trendów w biznesie na 2018 rok, które nie tracą swojej aktualności.

Czytaj artykuł

9. Koszty stałe w firmie – sprawdź, na co przedsiębiorcy wydają najwięcej pieniędzy!

Czym są koszty stałe i o czym powinien wiedzieć przyszły przedsiębiorca, zamierzający otworzyć własną firmę? Bez wątpienia koszty stałe są silnie uzależnione przede wszystkim od specyfiki działalności firmy, jednak każda z nich pokrywa szereg podobnych wydatków, które możemy pogrupować. W artykule znajdują się właśnie najczęstsze koszty stałe ponoszone przez przedsiębiorców.

Czytaj artykuł

Koszty stałe w firmie

10. PaaS, SaaS, IaaS – różne rodzaje usług w chmurze

Platform as a Service, Infrastructure as a Service oraz Software as a Service to różne modele usług cloud computing. „Chmura” daje w biznesie szerokie możliwości. Wyjaśniamy czym się różnią poszczególne rodzaje i jaka jest ich charakterystyka.

Czytaj artykuł

Jeśli jeszcze nie znasz tych tekstów – przeczytaj koniecznie.
Przyjemnej lektury życzy Zespół SaldeoSMART!

Polecamy także zestawienie TOP 10 tekstów na Blogu z poprzedniego roku – przeczytaj najpopularniejsze wpisy w 2018.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
4 postanowienia noworoczne księgowego
Następny
3 powody, dla których warto korzystać z nowoczesnych biur księgowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *