TOP10 najpopularniejsze wpisy w 2017 na blogu SaldeoSMART

Najpopularniejsze wpisy w 2017 roku na Blogu SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Co przedsiębiorcy i księgowi czytali na Blogu SaldeoSMART w minionym roku? Jakie były najpopularniejsze wpisy w 2017? Z okazji kolejnego roku działalności naszego bloga, przygotowaliśmy zestawienie TOP10 artykułów.

Jakie teksty się w nim znalazły?

Reforma podatkowa – Jednolity podatek w 2018 roku

Planowana na 2018 rok reforma podatkowa ma zastąpić dotychczas znany podatek PIT oraz składki ZUS. Ma ona ułatwić obywatelom rozliczanie się, a także uszczelnić system i zwiększyć ściągalność podatków od przedsiębiorców oraz osób prywatnych.

Czytaj artykuł Reforma podatkowa Jednolity podatek

Zawód: księgowy. Czy warto postawić na karierę w rachunkowości?

Księgowy, podobnie jak bibliotekarz czy urzędnik, to zawody w dalszym ciągu postrzegane w bardzo stereotypowy sposób. Nic bardziej mylnego! Teraz ten zawód wiąże się z wieloma możliwościami rozwoju i wymaga znajomości programów IT.

Czytaj artykuł

Jak prawidłowo wystawić fakturę dla osoby prywatnej?

Niekiedy dokonując sprzedaży swoich towarów czy usług osobie prywatnej, przedsiębiorca jest proszony o wystawienie faktury. Jak prawidłowo wystawić ten dokument sprzedażowy osobie, która nie prowadzi działalności gospodarczej

Czytaj artykuł faktura dla osoby prywatnej

Księgowi kontra JPK. Jakie zmiany czekają biura rachunkowe?

Czy biura rachunkowe, które opiekują się księgowością swoich klientów i odpowiadają w ich imieniu przed Urzędem Skarbowym bezpośrednio odczują zmiany związane z wprowadzeniem JPK?

Czytaj artykuł ksiegowi jpk

Od stycznia 2018 r. płaca minimalna idzie w górę

Co roku zbiera się Komisja Trójstronna, której zadanie polega na ustaleniu wysokości minimalnego wynagrodzenia. Od stycznia 2018 r. minimalna pensja będzie wynosić 2100 zł brutto. Zmiana wysokości płacy minimalnej wpływa na inne świadczenia otrzymywane przez pracowników. Co dokładnie wiąże się z tą podwyżką?

Czytaj artykuł

Odliczenie od podatku – co można wrzucić w koszty prowadzenia działalności?

Co można odliczyć od podatku? Prowadząc firmę, zdecydowanie warto znać podstawowe zasady dotyczące obniżenia płaconych podatków. Jedną z nich jest wrzucenie jak największej ilości towarów oraz usług w koszty prowadzenia działalności. Co takiego może się tam znaleźć?

Czytaj artykuł

Amortyzacja sprzętu komputerowego

Komputery znajdują się w niemal każdej firmie a wiele przedsiębiorstw nie mogłoby bez niech funkcjonować. Często zakup takiego sprzętu podlega amortyzacji. Na co więc zwrócić uwagę przed przystąpieniem do dokonywania odpisów?

Czytaj artykuł amortyzacja komputer

Ulga na start, czyli dlaczego warto założyć firmę w przyszłym roku?

Od 2018 roku początkujący przedsiębiorcy będą mogli liczyć na udogodnienia, które znacznie ułatwią im przeprawę przez pierwszy etap rozwoju firmy. Co po 1 stycznia 2018 roku zmieni “ulga na start” i jakie ułatwienia dla nowych przedsiębiorców zostaną wprowadzone?

Czytaj artykuł ulga na start

Jakie kary grożą księgowym w 2017 roku?

Na skutek zmian w prawie, repertuar kar za popełnione wykroczenia i przestępstwa skarbowe został poszerzony, a ich wymiar znacząco zaostrzony. Celem jest uszczelnienie systemu podatkowego i przeciwdziałanie wyłudzeniom VAT. Co się zmieni?

Czytaj artykuł kary dla księgowych

RODO nie tylko dla największych – sprawdź, jakie zmiany czekają mniejsze firmy!

Już 25 maja 2018 roku wejdzie w życie unijna dyrektywa, które ujednolici praktyki związane z ochroną danych osobowych we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej. Nowe przepisy mają na celu przede wszystkim zadbanie o prywatność w cyfrowym świecie.

Czytaj artykuł RODO bezpieczeństwo

Jeśli jeszcze nie znasz tych tekstów – przeczytaj koniecznie. Przyjemnej lektury życzy Zespół SaldeoSMART!

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
7 najważniejszych zmian w prawie podatkowym w 2017 roku
Następny
10 trendów w biznesie na 2018 rok

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *