dzień księgowego z SaldeoSMART

9 czerwca – Dzień Księgowego z SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Z okazji Dnia Księgowego Zespół SaldeoSMART życzy wszystkim księgowym solidnych i terminowych klientów, dokumentów dostarczanych na czas a nawet przed czasem, zawsze poprawnych rozliczeń oraz rzadkich kontroli. I przede wszystkim jak najmniej stresujących chwil. A po pracy życzymy księgowym dużo czasu dla najbliższych oraz pozytywnej energii do działania.

9 czerwca – ważna data dla Księgowych

9 czerwca 2016 już po raz siódmy księgowi w Polsce obchodzą swoje święto – Dzień Księgowego (Buchaltera). Jest to święto wszystkich tych, którzy zawodowo są związani z finansami i księgowością, a jego data została oficjalnie zaakceptowana przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Skąd się wziął Dzień Księgowego

Oczywiście z inicjatywy samych księgowych, a dokładniej przedstawicieli Kół Naukowych związanych z rachunkowością i członków zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Czerwcowa data ma upamiętniać powstanie pierwszej organizacji zrzeszającej osoby zawodowo zajmujące się księgowością i finansami – Związku Buchalterów, który powstał w Warszawie w 1907 roku – właśnie 9 czerwca.

Dzień Księgowego 9 czerwca sąsiaduje w kalendarzu świąt nietypowych z Dniem Agugaga, Dniem Przyjaciela, Dniem Wspomnień Zimowych czy Dniem Pracowników Archiwów i Bibliotek i Międzynarodowym Dniem Archiwów. Drugą datą, którą możemy spotkać w kalendarzach pod hasłem Dzień Księgowego jest 16 lipca.

Międzynarodowy Dzień Księgowego

To święto z kolei przypada 10 listopada. Choć wiele państw wyznaczyło inne daty na tę okazję, w tym dniu jest ono na świecie obchodzone najczęściej. International Accounting Day swoją historią sięga aż do 1494 roku, kiedy to włoski franciszkanin Luca Pacioli, zwany też ojcem rachunkowości, wydał podręcznik “Summa de arithmetica, geometria, proportioni et proportionalità”.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Łatwe wysyłanie skanów i inne funkcje SaldeoPULPIT
Następny
13 faktów o OCR, o których nie wiedziałeś

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *